ورود اعضاء ورود اعضاء نقشه سایت نقشه سایت
۱۳۹۵ جمعه ۶ اسفند
اداره آموزش و پرورش ناحیه یک مشهد اداره آموزش و پرورش خواف اداره آموزش و پرورش ناحیه یک مشهد
صفحه اصلی
English
سخن روز
1395/09/10 کد خبر: 23771 مهمترين هدف اجراي مانور زلزله حساس سازي جامعه بويژه دانش آموزان نسبت به خطر زلزله است
معاون پرورشي و تربيت بدني آموزش و پرورش خواف در جلسه هماهنگي برگزاري هجدهمين مانور سراسري زلزله و ايمني:
مهمترين هدف اجراي مانور زلزله حساس سازي جامعه بويژه دانش آموزان نسبت به خطر زلزله است
جلسه هماهنگي برگزاري هجدهمين مانور سراسري زلزله و ايمني با حضور نمايندگان دستگاه هاي اجرايي شهرستان خواف به ميزباني آموزش و پرورش برگزار شد.

همايون زنگنه معاون پرورشي و تربيت بدني آموزش و پرورش خواف ضمن تسليت ايام، مهمترين هدف از اجراي مانور زلزله حساس­ سازي جامعه بويژه دانش ­آموزان نسبت به خطر وقوع زلزله و تبعات آن در كشور دانست و گفت: در كنار آن ارائه آموزش هاي مرتبط با پناهگيري و حفاظت از خود در زمان زلزله از ديگر اهداف اين برنامه بوده است.

وي افزود: در سال جاري مانور زلزله با شعار مدرسه ايمن،جامعه تاب آور در تمامي مدارس شهرستان برگزار خواهد شد.

زنگنه از اجراي مانور زلزله و ايمني به صورت جامعه محور در شهرستان خبر داد و گفت: نكته قابل توجه اين كه با وجود آن كه قرار است مانور در يك مدرسه در تهران و مراكز استان ها به صورت جامعه محور برگزار گردد در شهرستان خواف نيز به دليل آموزش هايي كه توسط كانون هاي دانش آموزي هلال احمر و تشكل هاي سازمان دانش آموزي در مدارس انجام شده است مانور را در يك مدرسه به صورت جامعه محور برگزار مي كنيم.

هادي رمضاني رئيس جمعيت هلال احمر شهرستان نيز با تسليت ايام دهه آخر صفر، حضور نمايندگان دستگاه  هاي خدمات رسان را در جلسه دليلي بر عزم راسخ دستگاه هاي شهرستان براي اجراي اين مانور دانست و گفت: مربيان جمعيت هلال احمر شهرستان با همكاري آموزش و پرورش از ابتداي سال تحصيلي جاري 150 ساعت آموزش هاي امدادي را در 30 كانون دانش آموزي هلال احمر برگزار كرده است كه تا پايان سال تحصيلي نيز به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

رمضاني خاطر نشان كرد: در اين رويكرد، ساكنين هر محله اقدامات لازم را براي كاهش خطرپذيري با ايجاد گروه هاي مديريت بحران جامعه محور پيش از زلزله آغاز مي­ نمايند و در زمان رخداد زلزله در فرايند خودامدادي و دگرامدادي مشاركت مي نمايند


تعداد بازدید: 70
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامي حقوق اين پايگاه متعلق به اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي مي باشد.
ورود اعضاء
بستن
Powered by DorsaPortal